Biologiczna matura na poziomie rozszerzonym – sposoby na szybsze przygotowanie

Uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym zazwyczaj wiążą swoją przyszłość ze studiami medycznymi. Kierunki takie jak lekarski czy stomatologia są oblegane na wszystkich polski uczelniach. Często zdarza się tak, że na jedno miejsce przypada nawet 10 osób. Kluczowym więc jest, by uzyskać wysokie wyniki i z matury chemicznymi i z biologicznej. Pierwsza z nich wydaje się nieco łatwiejsza, gdyż średnia wyników co roku oscyluje w granicach 45%. Inaczej sprawa wygląda z tematem, jakim jest druga matura. Biologia to przedmiot bardzo wymagający, stąd tylko nielicznym udaje się uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Jak zwiększyć efektywność swoich przygotowań, a tym samym przyspieszyć je? O tym więcej w dalszej części tekstu.

Repetytoria do biologii

Najważniejszą i pierwszorzędną rzeczą, jaką powinien zrobić każdy maturzysta planujący zdawać biologię na poziomie rozszerzonym, jest zakup odpowiednich zbiorów zadań i tytułowych repetytoriów. Dlaczego właśnie ich? Książki z tego rodzaju zawierają setki zadań, które uczeń w nieco zmienionej lub nawet takiej samej formie będzie mógł spotkać na właściwym egzaminie dojrzałości. Zapoznanie się więc ze sposobem rozwiązywania takich ćwiczeń znacząco wpłynie na przyszły wynik, a tym samym szanse, by dostać się na wymarzony kierunek. Jakie repetytoria warto w tym wypadku wybrać? To pytanie zapewne stawia sobie wielu maturzystów. Spieszymy więc z pomocą poniżej.

Przykłady wzorowych repetytoriów

Przygotowaliśmy wyselekcjonowaną listę pozycji, które świetnie sprawdzają się w przygotowaniach maturalnych do egzaminu z biologii:

– “Teraz matura. Biologia. Vademecum” pod wydawnictwem Nowej Ery,

– “Matura 2022. Biologia. Vademecum. Zakres rozszerzony” od wydawnictwa pedagogicznego Operon,

– “Biologia. Repetytorium. Matura. Zakres rozszerzony” od WSiP.

Wybierając jedno z wymienionych repetytoriów, zyskujesz gwarancję jakości zadań w nich zawartych. Zacznij więc regularną pracę już teraz i zawalcz o swoje marzenia, uzyskując wysoki wynik z biologicznej matury!